
A 32 európai ország autós újságíróiból álló Autobest 2026-tól átalakult – a neve is megváltozott: mostantól Autobest Conquest. A zsűritagok voksa már csak a szavazatok felét éri, a másik 50% a közönségtől érkezik! A szavazás január 19-én indult online, a www.autobest.org, és a www.azauto.hu oldalon, és március 28-ig, a zárásig összesen közel 11 millió európai közönségszavazat érkezett a díj hat döntősére!
A végeredmény három fő kategória összesítéséből állt össze, a zsűritagok 13 kritériumból felépülő szavazási mátrixának szétválasztásával, így fontos részeredmények is születtek. A legjobb dizájnnak járó díjat a Fiat Grande Panda nyerte!
Az európai szavazatok mellett további 25 Európán kívüli országból is érkeztek voksok – utóbbiak természetesen nem számítottak bele a végeredménybe.
A Grande Panda díját június 19-én Párizsban, Olivier Francois vette át – ő Fiat első embere és a teljes Stellantis csoport marketingvezetője is egyben, a képen jobbra – Dan Vardie-tól, az Autobest alapítójától és elnökétől!



