Minőség, kényelem, biztonság és két extra hely: a Tiggo 9 a hazai piacon a Chery negyedik, egyben legnagyobb modellje.

Kis túlzással persze, de ömlenek a kínai márkák és különféle típusaik Európába, így a magyar piacra is, sőt egyre többször hallani, hogy szeretnék „kimaxolni” a helyi gyártás előnyeit. A BYD itthon, Szegeden építi ki európai bázisát (menedzsment, gyár, fejlesztőközpont) és nem titok, hogy a Leapmotor is jön, jelen állás szerint Spanyolországban létesít üzemet.
A legnagyobb kínai járműgyártók közé tartozó Chery egyelőre nem kapkod, de folyamatosan bővíti palettáját: a háromféle Tiggo (4, 7, 8) SUV mellé megérkezett a negyedik is, a 2+3+2 üléssel szerelt, D-szegmensbe tartozó hétszemélyes Tiggo 9. Valóban nagy, saját tömege bő 2,2 tonna, hossza 4,8, tengelytávja 2,8 m, csomagtartója hét üléssel 143, maximálisra bővítve 2065 l-es, az alapméret pedig 819 l.
Mindent elmond a piaci stratégiáról, hogy nincsenek komfortszintek, a 9-es kizárólag Luxury kivitelben vehető meg, ami az összes biztonsági, illetve komfortnövelő extrát tartalmazza. Az autóhoz tíz légzsák és 26 vezetősegéd jár, utóbbiak között torlódás asszisztenssel kiegészített adaptív tempomat, aktív sebességszabályozó, elindulásra figyelmeztető és másodlagos ütközéscsökkentő rendszer is található. A teljes világítás diódás, nem kell fizetni a kulcs nélküli kezelésért, a kétzónás automata légkondiért, a nyitható üveg panorámatetőért és a 14 hangszórós Sony hifiért; az első ülések elektromosan állíthatók és masszíroznak, fűtést és szellőztetést pedig a két szélső helyen ülő hátsó utas is kap.

Nincs motorsor, a Tiggo 9 kizárólag CSH, azaz Chery Super Hybrid hajtással érhető el, ami itt kívülről tölthető plug-in hibridet (PHEV) jelent összkerékhajtással. A benzines gép 1,5 l-es turbós négyhengeres, ehhez jön még három villanymotor, a rendszer teljesítménye 428 LE (580 Nm).
A padló aljába tett LNMC akku meglepően nagy, energiatároló képessége 34,46 kWh, s ezzel 140 km feletti elektromos hatótávot is tudhat az autó, míg a vegyes hatótáv meghaladhatja az 1050 km-t (a tank 70 l-es, ami szintén nagy). A 70 kW-os DC gyorstöltéssel hamar, 24 perc alatt megvan a 30-80%-os telítés, a fedélzeti AC töltő teljesítménye 6,6 kW és ami szokatlan, hogy a külső fogyasztók használatakor a V2L funkció általános 3,6 kW-os határa a Tiggo 9 esetében jelentősen nagyobb: 6,6 kW.
A Chery Tiggo 9 már itthon is elérhető, a teljesen felszerelt Luxury kivitel listaárát sikerült cipőkanállal 20 millió forint alá belőni, egyedül a feketétől eltérő fényezésért kell pluszban 200 ezret fizetni, ha valaki zöldet, szürkét vagy fehéret szeretne.
A Chery Tiggo 9 CSH műszaki adatai
TA





