Jogi tanácsok
Cserbenhagyás után
A kérdés: A házam előtt parkoltam, amikor egy ismeretlen autóstársam járművével meghúzta Fordom oldalát. Az elkövető nem volt túl erkölcsös, mert nem hagyott betétlapot. Szerencsére szomszédom látta az esetet, és felírta a rendszámot. Azon nyomban hívtam a rendőrséget, felvették a jegyzőkönyvet. Mivel azt mondták, minél előbb jelentsem az esetet a biztosítónál, megtörtént a kárfelmérés is.
A kérdés:
A házam előtt parkoltam, amikor egy ismeretlen autóstársam járművével meghúzta Fordom oldalát. Az elkövető nem volt túl erkölcsös, mert nem hagyott betétlapot. Szerencsére szomszédom látta az esetet, és felírta a rendszámot. Azon nyomban hívtam a rendőrséget, felvették a jegyzőkönyvet.
Mivel azt mondták, minél előbb jelentsem az esetet a biztosítónál, megtörtént a kárfelmérés is. Itt viszont megálltam. Nem tudom ugyanis, hogy mi a jobb megoldás: megcsináltatni a sérülést a cascóm terhére, vagy bízni abban, hogy az „ellenfél” elismeri a vétkességet, és kötelezője téríti a káromat. S egyáltalán mi van akkor, ha nem ismeri el a cselekményt? Segít ilyenkor a MABISZ-alap?
A válasz:
Ha a károkozót megtalálják, és elismeri a kárt, a kötelezője (vagy ha neki nem volt érvényes biztosítása, a MABISZ-alap) fedezi a kárt. Érdemes cascóra elvégeztetni a javítást, mert ha megvan a tettes, utólag kártalanítanak. Amennyiben nem ismeri el a vétkességet, sok mindent nem tehetünk: mehetünk a bíróságra hosszú ideig pereskedni, vagy beletörődünk, hogy sem az ő biztosítója, sem a központi alap nem fedezi költségeinket.
Comments
Eseménynaptár
Friss anyagok

A gyújtógyertyák elsődleges feladata a levegő/üzemanyag keverék begyújtásához, valamint...

Az Autobest összeurópai zsűrije a Renault Austral-t választotta 2023...

Rendhagyó közlekedési témájú konferencia és környezetbarát járműveket bemutató nyílt...